Melissa Adams
Social Studies
Chip Atha
Choir
David Barger
Science
Brad Benefield
Social Studies
Eric Blackburn
Science
Josh Bosken
Intervention
Cari Bosserdet
ESL
Micah Bradbury
Spanish
John Brose
Social Studies
Sarah Brown
Special Education
Casey Brown
Special Education
Anita Brown
Special Education
Janson Brown
CTE
Karina Burgueno
Spanish
Maggie Burns
English
Scott Campbell
JROTC
Nick Cantrell
Social Studies
Ben Cantrell
Science
Valerie Capps
Math
Cheri Carroll-Morgan
CTE
Miles Christian
PE
Jennifer Colbaugh
English
Sarah Conrad
Registrar
Archie Crossland
Special Education
Ginger Crouch
CTE
Carrie Dasher
Administrative Assistant
Athena Davis
English
Becky Davis
CTE
Blair Deacon
11th/12th Counselor (Last Names A-J)
Caitlin DeLoach
English
Brian DeLoach
English
Valerie Dennis
Intervention
Delisa Dismukes
Math
Holly Dunn
Nurse
Brian Dvorak
Special Education
Barbara Ector
Vice Principal
Keith Elliott
Science
Rhonda Ferguson
Choir
Jeremy Finch
Social Studies
Chase Fleming
Social Studies
Dustin Fromm
PE
Stephanie Garcia
Math
Eric Garner
Operations Coordinator
Travis Graig
SRO
Becky Guthrie
Counseling Cooridnator
Karen Hall
Assistant Principal
Whitney Harden
Librarian
Gayle Hiddleson
Intervention
Kellye Huff
CTE
Tim Hughes
JROTC
Jacquelynn Ingle
Special Services Coordinator
Kristen Kirkpatrick
Special Education
Bella Krecklow
Science
Elizabeth Krueger
Math
Seth LaMagna
Social Studies
Jacqueline Lane
Assistant Principal
Jeannie Long
Science
Jenna Loveday
Special Education
Bridgett Matthews
Math
Ivan Migovich
Special Education
Mark Miles
Math
Jo Miles
Science
Stacy Mills
Librarian
Andrew Mullins
BLADE Office
Kelsea Mullins
Administrative Assistant
Rachel Nicholas
CTE
Autumn O'Bryan
Principal
Audra Olinger
ESL
Alesia Owens
Special Education
Shelby Pankey
Special Education
Holly Parker
Science
David Parker
Special Education
Karen Patterson
English
Julie Phillips
Social Studies
Mallory Pickert
English
Kaitlyn Poulakis
English
Bob Pritchard
Assistant Princpal
Victoria Pritchard
Homebound
Maranda Reffner
Administrative Assistant
Hilary Reid
BLADE Coordinator
Amelia Ribeiro
English
Susan Rodriguez
Spanish
Mandy Rominger
11th/12th Counselor (Last Names K-Z)
Preston Scoggins
PE
Latishua Scurlock
Math
Samantha Serum
English
Catherine Seymour
Special Education
Jeremy Smith
Spanish
Anna Spears
English
Nancy Stanfield
YSO
Jon Stanford
Math
Steve Stephenson
Social Studies
Megan Storey
Math
Joel Swartzel
Special Education
Darrell Tullier
10th Grade Counselor
Heather Turner
Math
David Turner
Assistant Princpal
Dave VanBenschoten
Intervention
Janel Vrooman
Special Services Nurse
Cindy Wagers
Bookkeeper
Andi Wendorf
Science
Miranda Whittington
9th Grade Counselor
Lisa Wiley
Learning Support Specialist
Nicole Williams
French
Jamie Withrow
Science